ניקיון מוסדות

**אתגרים בניהול ניקיון מוסדות**


-ניקוי בפני התמודדויות עם גורמי סיכון

במוסדות כמו בתי חולים ובתי ספר, עלולים להתגלות גורמי סיכון רבים שדורשים ניקיון מיוחד ותשומת לב לפרטים.


-ניהול שטחים גדולים

מוסדות ציבוריים גדולים דורשים תכנון מדוייק וארגון יעיל של צוותי ניקיון על מנת לשמור על רמת ניקיון גבוהה בכל זמן נתון.


**שירותי ניקיון מותאמים**


-ניקוי יומי ושבועי

-כולל ניקוי ושמירה על משטחים, ריהוט, וחללים ציבוריים.

-ניקוי חדרי כוח וחדרי ישיבות

כולל ניקוי ושמירה על רהיטים, שולחנות, וציוד אלקטרוני.

-ניקוי חדרי מטבח ושירותים

כולל ניקוי כיורים, דלפקים, ושאר משטחי מטבח ושירותים.


**סיכום**


ניקיון מוסדות הוא חלק חשוב מאוד מתחזוקת המבנים הציבוריים והעבודה. בביצוע ניקיון מקצועי ויעיל, ניתן לשמור על בריאותו ובטיחותו של הקהילה המשתמשת במוסדות, וליצור סביבת עבודה נעימה ומזמינה לכל העובדים.

מדוע חשוב להקפיד על ניקיון במוסדות גדולים?


אחד מאבני היסוד החשובים של כל מקום עבודה היא שמירה על היגיינה ועל בריאות העובדים. עבודה בסביבה נקייה מאפשרת לעובדים לעשות את עבודתם בצורה טובה יותר, בחשק רב ובמרץ. עובד שמגיע לעבודה בבוקר ויכול ליהנות ממטבחון נקי, שירותים סטריליים ואווירה נקייה מלאה בניחוחות נעימים יעשה את עבודתו נאמנה הרבה יותר מעובד שמגיע לסביבת עבודה מלוכלכת המשדרת חוסר חשק לעבוד ולהתאמץ עבור מקום העבודה.

מה כוללים שירותי ניקיון ?


מוסדות גדולים זקוקים לשירותי ניקיון ואחזקה מקיפים הכוללים דברים רבים. מלבד הניקיון הכללי של חדרי המוסדות, המשרדים וחדרי השירותים ישנו גם שירות פוליש והבקרה לרצפות על מנת להקנות להם מראה איכותי ויוקרתי יותר. בנוסף לכך חברות ניקיון רבות מעניקות גם שירותי גינון וטיפוח, שירותי ניקיון שטיחים, ואפילו ניקיון חלונות חיצוני בגובה. ישנם אפילו חברות שעובדות בשעות לא קונבנציונאליות בשעות הערב והלילה על מנת שלא להפריע לעבודה השוטפת במשרד או במוסדות הגדולים.

כיצד מוצאים חברת ניקיון טובה?


על מנת למצוא חברת ניקיון טובה ואיכותית יש לבדוק היטב את מוניטין החברה. משרת הניקיון היא מעין משרת אמון והביטחון שיש לנו בחברה שמעניקה לנו שירותי ניקיון צריך להיות מוחלט. אנשי הניקיון מסתובבים באין מפריע במסדרונות המוסדות לעיתים אפילו לבד, ומחזיקים בכל המפתחות לכל המשרדים ולכן אמינות היא ערך עליון בתחום הזה.