ניקיון ביניינים

לכן קמו חברות מיוחדות לאחזקת מבנים שלקחו על עצמן את כל התפקידים המסורתיים שהיו שמורים עד כה לוועד הבית: גבייה מרוכזת של תשלומי ועד בית מכל הדיירים, הזמנת ספקים (גנן, תיקון מעליות, חברת ניקיון), תשלום לספקים, עבודה מול הרשויות המקומיות, אחזקה שוטפת וטיפול בתקלות חשמל, מים, ביוב ועוד.

חברה מקצועית לאחזקת מבנים מבצעת את כל הקשור לניהול ולאחזקת בניין המגורים המשותף מבלי להטריד את דיירי הבית. מכיוון שכל חברה מעניקה שירותי אחזקת מבנים למספר בנייני מגורים, חברת לאחזקת מבנים יכולה גם להשיג שירותים שונים עבור לקוחותיה במחירים אטרקטיביים הרבה יותר. כך למשל חברה לאחזקת מבנים יכולה להתקשר עם חברת גינון אחת ולקבל ממנה מחיר אטרקטיבי יותר בעבור שירותי גינון ל – 10 בנייני מגורים. לו ועד בית של בניין מגורים בודד היה מבקש שירות דומה זה היה עולה לו יותר. כך חברת אחזקת מבנים משיגה עבור לקוחותיה תמורה גבוהה ואיכותית יותר בעבור כספי הוועד.

בנוסף חברה לאחזקת מבנים מנוסה יותר בהתמודדות מול הרשויות המקומיות. לעיתים דיירי הבניין זקוקים לשירות כלשהו מהרשות המקומית, אך בשל חוסר התמצאות בנבכי הבירוקרטיה נוצרת סחבת בטיפול, תשלומים נערמים, חובות טופחים ואנשי ועד הבית כמעט ויוצאים מכליהם. לחברה לאחזקת מבנים ידע וניסיון בהתנהלות הבירוקרטית מול הרשויות המקומיות והעיריות במגוון נושאים הקשורים לבניין המשותף. חברה לאחזקת מבנים יכולה לחסוך עבור לקוחותיה זמן רב בטיפול בירוקרטי ולבצע את הטיפול ביעילות.